Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2432 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Re: Az első csapat
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 22:04 

Vegre eltakarodott innen. :rockon:

Akiknek tetszik: tothatt

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 20:18 
Self-appointed booze quality control technician

53 meccs 29 gól 36 évesen.

Sok sikert a továbbiakban oroszlán!! :respect:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.02.11. 09:13 

http://www.bbc.com/sport/football/43018547
Idézet:
Manchester United manager Jose Mourinho says he should win an award for his behaviour on the touchline.

"There are so many awards - performance of the week, manager of the month and this and that - they should give one to the guy that behaves best on the touchline and it should be the fourth official to vote. I'm pretty sure that I would win."

Lényeg hogy ő nyerjen valamit személyesen, mi? Találjunk ki még neki díjakat.

Akiknek tetszik: Frenk The Red, CaptainRoy, Football Expert

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.02.08. 00:18 

Látom téged is meg tudtak vezetni. Ha ismerned a sztorit végig nem linkelted volna ezt be.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.02.07. 23:22 

Faszbuk, manutd.hu
Idézet:
POGBA ÉS LINGARD BAJBAN?
Mint ismert tegnap volt a müncheni tragédia 60. évfordulójának megemlékezése az Old Traffordon. Egyes hírek arról számoltak be, hogy két United-játékos, nevezetesen Jesse Lingard és Paul Labile Pogba is tiszteletlenül viselkedett.
Az angol középpályás a megemlékezés ideje alatt posztolt a Twitteren, amelyért már hivatalosan bocsánatot is kért - a képen látható, hogy Lingard posztja pont a megemlékezés ideje alatt történt -.
"A médiacsapatom egyik tagja posztolt az esemény alatt, nem én voltam. Én a megemlékezésen vettem részt és ott róttam le tiszteletemet. A poszt már törölve lett! Ezúton szeretnék bocsánatot kérni mindenkitől! Ez teljesen elfogadhatatlan és egyáltalán nem mutatja a valós személyiségemet" - mondta Lingard.
Pogba esete más. Ő a megemlékezés után, amint elhagyta a stadiont egyből a rá jellemző "dab" stílust képviselte.
"A United történetének legdrágább játékosának több tiszteletet kell mutatnia! Legalább ezen az egy napon hanyagolhatta volna a sz**ját!"
"A pályán lenne ilyen vagány, ne egy megemlékezés után..."
Ilyen és ehhez hasonló vélemények vannak a francia játékosról.
Nektek mi a véleményetek az üggyel kapcsolatban? Jogosnak érzitek a kritikákat? Hibázott mindkét játékos?

Idézet:
Kiss Sándor Gábor Na mint kiderült, tipikus média sz*rkavarás volt... Ezek is csak ennyit tudnak, egy ilyen megemlékezés alkalmával is. Kiragadnak egy képet, hogy eladják a híreiket. Viszont az tény, hogy néhány fiatalt már jó lenne "megnevelni", egy kis tisztelet és komolyság már nem ártana...

Idézet:
Krissz Pálinkó Most komolyan.... Pogba megemlékezés után csinálta ezt, ami már meg ne haragudjon senki, de mi ebben a tiszteletlenség??? Most míg haza nem ér addig ne is csináljon semmit amit akar? Tiszteletlen maximum az lehetett aki bele kötött ebbe, és azt a munkát végzi...

Idézet:
Jozsef Kolumban Orvendek h pogbarol kiderult hogy megsem ez a helyzet s nem egy ekkora paraszt, viszont ettol fuggetlenul a teny az hogy ja nem a legertelmesebb vagy legbolcsebb egyenek, egyikuk se, jol fogna rajuk egy kis SAF hajszaritozas, tul sokat bohockodnak felnott ember letukre. Na meg a hirhez azt is hozzatennem hogy allitolag Fellaini meg se jelent a tegnap, az mar nagyobb parasztsag.

Idézet:
Zoltán Bolváry mi ebben a tiszteletlenség? az, hogy egy ember egyáltalán nem viselkedik így. (mi ez a póz, meg nyelvnyújtás? hány éves? vagy lélekben egy 16 éves csitri? szelfi készült?) legalább is egy normális ember. amúgy meg ha még a Juvéban játszana, akkor ti is fel lennétek háborodva :) (ha nem, akkor meg valami gond van az erkölcsi érzéketekkel)

Idézet:
Bence Kaspár Meg kell emlékezni ezekről az eseményekről és játékosokról is, egy játékosnak erre el Kell menni és ott tisztelettudóan viselkedni, de azt elvárni, hogy a játékos egész nap letargiában legyen ez miatt, az non-sense , ezeknek a játékosoknak még a szülei sem születtek meg, amikor a tragédia történt, tehát szerintem irreális elvárni, hogy úgy viselkedjenek, mintha a saját csapattársaiakat veszítették el

Idézet:
András Fenyő Szomoru nap a meg emlékezés miatt, de ha nem akkor és nem ott csinál magából bohocot akkor mi köze ennek a megemlékezésbek. Szóval jogtalan a kritika Pogbaval kapcsolatban, Lingard viszont már gázosab!

Idézet:
Stróbl Dániel Annyira bírom amikor mindenki elkezdi szidni a srácokat ùgy hogy utána se nèztek a dolgoknak,mert amit mèdiában láttok az a valóság számotokra!!tèrjetek már èszre hogy úton útfélen a Csapatunkat ès a játèkosokat akarják megalázni...

Idézet:
Dávid Kelemen De én láttam egy videót amiben az volt hogy Pogba és Mata egy beteg tolókocsis kisfiúhoz mentek oda képet csinálni amikor ez a debes kép készüld azt a médi miért nem fújja fel ??

Idézet:
Bak János Krisztián Pogba a világ egyik legjobb, ha nem a legjobb középpályása. :D ő minden tiszteletet megadott, amit neki kellett, de a saját szurkolói meg mocskolják zseniális

Idézet:
Gáspár Zsolt Az alazat es a tisztelet teljes hianya. Ez Sir Alex idejeben elkepzelhetetlen volt. Ezeket mar nem erdekli a mult, de a jelennel is rosszban vannak!

Idézet:
Gergely Bódis Ez a ket ember rohadtul gaz alapbol is. Kinos a dab meg az oltozoi orjongesek, tancolasok.

Idézet:
Pali Trizna Le kéne már tenni a padra ezt a díszmajombuzit szálljon már magába egy kicsit mert minden nagyon jól megy neki csak a foci nem ...

Idézet:
Józsa Miklós Ez Fergusson idejében nem fordult volna elő, ha még is akkor annak a játékosnak lehet csomagolni.!

Idézet:
Krisztián Hegedüs Ennyit tud pogba....szegyelje magat

Idézet:
Papp Péter Az uj Balotelli..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.02.07. 20:32 

Érdekes ez a sok adocsalas és mind mind Spanyolországban :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.02.07. 20:01 

http://www.bbc.com/sport/football/42979212
Idézet:
Manchester United striker Alexis Sanchez has accepted a 16-month suspended jail sentence for tax fraud in return for avoiding a trial.

The ex-Barcelona player faced going to trial in Spain over unpaid taxes amounting to around 1m euro (£886,000).

The unpaid taxes derive from image rights deals in 2012 and 2013.

Sanchez, who joined United from Arsenal last month, is rumoured to be the highest paid player in the Premier League following the transfer, earning £14m a year after tax.

Ez is sittes.

Akiknek tetszik: CaptainRoy, Frenk The Red

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.23. 22:59 

noname írta:
Inkább martial közép csatarnak ha muszáj. De lukakuval várjunk még. Nem volt véletlen az elmúlt évek góljai az evertonban és a tavalyi év csapatában szereplés. Amíg itt elvolt turve egy anderson meg welbeck féle semmik hozzájuk képest lukaku egy messi

Gólerős és ennyi. Benne van évi 20-25 gól de olyan kibaszott suta, hogy csak hátrányban vagyunk vele. Ilyen csatárt találunk 100-at. Sosem fog jól focizni, sosem fogsz tőle látni nagy dolgokat, de még kisebbeket sem nagyon. Észrevetted már, hogy a kapskirúgásokat és a a felszabadításokat milyen szépen továbbcsúsztatja a nagy termetével a védőket lenyomva, lefejelve? Nem? Még én sem. Állandóan a labda alá fut, ilyen alap szituációkat sem tud lehozni. Arról nem is beszélve ha elkezd cselezni akkor jó eséllyes saját maga elől piszkálja el a labdát. Nagyon kevés ide.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.23. 17:33 

Inkább martial közép csatarnak ha muszáj. De lukakuval várjunk még. Nem volt véletlen az elmúlt évek góljai az evertonban és a tavalyi év csapatában szereplés. Amíg itt elvolt turve egy anderson meg welbeck féle semmik hozzájuk képest lukaku egy messi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.23. 13:41 

------Matic-Herrera
Sanchez--Pogba--Martial
--------Rashford

Nem tűnik rossznak, kár hogy itt van ez a falábú belga is. Ibráról nem is beszélve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.20. 04:11 

Egy örök kedvenc felhagy a futballal. De legalább marad a csapatnál. Ennyi évesen logikus is. Carrick :like:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.11.25. 00:08 

A szívműtétre gondolsz? Biztosan úgy volt, ahogy mondta... Ilyet azért nem szoktak hazudni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.11.24. 23:47 

Mik igazak ezekből a hírekből Carrickrol?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 20:30 

Múltkor néztem egy vele készült interjút. Annyira idegesítő egy pali, minden 2-3. szó után tol egy you know-t. Pogba hozzá képest egy értelmiségi. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 20:09 

Lingard a legnagyobb nyomorék homokos táncos pöcs. De tudnám mire... Mert a pályán egy méretes fos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 17:44 
Series killer

Az unicefes képeket látva, remélem az egyetlen normális tehetségünkből nem csinálnak egy picsáskodó sztárt. Rashfordra gondolok, de látom, hogy mindig azokkal a bohóc, szarházi Lingard-Lukaku-Pogba trióval van együtt, akik tudjuk mekkora nyomorékok. Még tartja magát, ahogy látom és de nehogy az legyen, hogy pár év múlva több időt tölt majd a fodrásznál, mint a pályán.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.10.08. 22:13 

tothatt írta:
Aleksz írta:
(btw én gyűlölöm, ezt tudjátok, de az elmúlt hetekben... ahh, felejtsétek el, erre még nem vagyok kész :mrgreen: )

Már készítettem a banhammert pedig...

Ha gondolod, akkor addig Norbnak adhatnál 3 napot. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Példát kell statuálni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.10.08. 20:12 

Aleksz írta:
(btw én gyűlölöm, ezt tudjátok, de az elmúlt hetekben... ahh, felejtsétek el, erre még nem vagyok kész :mrgreen: )

Már készítettem a banhammert pedig...

Akiknek tetszik: CaptainRoy

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.10.08. 20:06 

Megy a mindgames, fail féllábbal is játszani fog! És úgy se lesz rosszabb, mint két lábbal! Már ha az lehetséges :oops:

"I never wanted Manchester United to be second to anybody. Only the best would be enough" - Sir Matt Busby

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.10.08. 16:24 
Dr. Genya, az ősevertonos

Nooooooooooooooo :evil:

A végén még kénytelen lesz valami értelmesebb játékost berakni a helyére.

Valahogy drótozzátok már össze. :(

Akiknek tetszik: Frenk The Red

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.10.08. 16:07 

http://www.bbc.com/sport/football/41542967
Idézet:
Manchester United midfielder Marouane Fellaini is set to miss their Premier League game at Liverpool after picking up a knee injury playing for Belgium.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.10.07. 21:08 

Peety írta:
Fellaini megsérült a válogatott meccsen.

Nem tud megserulni, ott lesz az Anfielden. Nyakamat rá.

"I never wanted Manchester United to be second to anybody. Only the best would be enough" - Sir Matt Busby

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.10.07. 18:29 
Fantasy football master

Fellaini megsérült a válogatott meccsen.

Akiknek tetszik: tothatt, Aleksz

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.10.03. 22:38 

a jelenlegi kereten a védelmen javítanék. a többi jó.

4-3-3

----De Gea---
Valencia--Bailly--??--Shaw(ha egyszer formába lendülne)
----Matic----
Herrera---Pogba
Miki----Rashford/martial
----Lukaku----

igazolásokat nem írok de ha lehet fifázni akkor Verrati,Rabiot,Thiago,Hummels,Griezman,Saul,Koke,Griezman,Filipe Luis,Mbappe,Weigl,Carrasco ha lenne a csapatba tudnék kirakni egy még jobbat

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.10.03. 22:15 

Amúgy én már belefáradtam abba, hogy az utóbbi években csak vártam valamire. Moyes és LVG kirúgására, Rooney eltakarodására, most meg Fellaini eltűnése van soron, aztán mindig várom, hogy a nyári átigazolási piacon jöjjenek, menjenek emberek. Várom a jó játékot, a szép eredményeket, a kupákat, stb. stb.... Tudom, hogy sokat ugatok én is itt arról, hogy mennyire szép és szuper most a csapat körül, de nekem kurvára és rohadtul nem tetszik az egész, mert egyszerűen nem vagyok maradéktalanul elégedett a kerettel sem, meg úgy általában semmivel.
Most ezek után arra gondoltam, hogy egy játékos feladat formájában megoszthatnánk egymással ki milyen játékosokat látna a klubnál... Gyakorlatilag semmi értelme, de azért én kíváncsi vagyok az általatok kedvelt emberkékre, kiket szerettek. Ezen kívül az is érdekelne, hogy melyik játékrendszer, felállás áll hozzátok legközelebb és miért...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.10.03. 20:18 

Football Expert írta:
http://www.skysports.com/football/news/11095/11065580/marouane-fellaini-repaying-faith-jose-mourinhos-faith-says-ryan-giggs

Idézet:
Marouane Fellaini has really proved his importance, stepping in for Paul Pogba. He has scored important goals, as he did at Everton, and I'm really pleased for him after taking a lot of stick over the years.

Giggsy, mi nagyon értünk itt a fórumon a focihoz, úgyhogy ne mondj ilyeneket, mert a végén még kiderül, hogy te nem értesz hozzá! :(

Macheda is lőtt fontos gólokat. Nagy kár, hogy eladtuk, szerintem fontos lenne fontos gólokat lőni, és fontos lenne, hogy minél többen tudjanak fontos meccseken fontos gólokat lőni, mert fontos gólokkal fontos pontokat lehet szerezni és a fontos pontok, sok fontos pontot eredményeznek és sok fontos pont nagyon fontos. . :roll: :noname: :noname: :noname: :noname:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.10.03. 19:23 

http://www.skysports.com/football/news/ ... ryan-giggs

Idézet:
Marouane Fellaini has really proved his importance, stepping in for Paul Pogba. He has scored important goals, as he did at Everton, and I'm really pleased for him after taking a lot of stick over the years.

Giggsy, mi nagyon értünk itt a fórumon a focihoz, úgyhogy ne mondj ilyeneket, mert a végén még kiderül, hogy te nem értesz hozzá! :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.24. 16:12 

Idézet:
Manchester United manager Jose Mourinho says defender Luke Shaw, 22, has to improve if he is to make the starting line-up following his return from injury. (Sky Sports)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.26. 17:54 

Idézet:
A United szurkolók nagy része remekül érzi magát abban a gödörben, egészen addig, míg rájuk nem omlik.

Ez egy pontatlan metafóra, ugyanis ha van gödör, akkor már ránk is omlott, ha (már) nincs, akkor az baj.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.26. 16:09 

https://britannia.444.hu/2017/05/25/a-s ... dobostorta

Vannak egészen jó mondatok benne:
Idézet:
A United sikerességét mindig is két trófea határozta meg: a bajnoki cím és a BL-győzelem. Ha ezek közül egyik sem jött össze egy szezonban, az nyilvánvalóan nehezen volt sikeresnek nevezhető.

A tegnapi győzelem után azonban másról sem szól a United-szurkolók közötti diskurzus, csakis a relativizálásról.
Próbálják a szart becsomagolni és eladni dobostortaként.

Ezt kéne nagyon gyorsan befejezni, mert legalább annyira kínos, mint mikor a csapat mesteredzője nagy pofával büszkélkedik a korábban általa lesajnált trófeával.

A United szurkolók nagy része remekül érzi magát abban a gödörben, egészen addig, míg rájuk nem omlik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.26. 00:43 

Frenk The Red írta:
Azért azt tisztázzuk, hogy más kontrázgatni olyan csapatok ellen, akik ellen be kell állni védekezni és kontrázni a siker érdekében(Barca, Real, Spurs, Arsenal, a liste kényelmetlenül és zavarba ejtően hosszú.) és más, ha valami nyomorult 19. ellen beállsz 2-0-ás előnynél védekezni.

Valóban, de még ennél is rosszabb a helyzet. Ugyanis most sem beállt kontrázni, mert látott valaki egy értelmes gyors kontrát az Ajax ellen? Nem volt egy darab sem. Nem is az volt a cél persze, csak hogy ne kapjon ki, az már jó. Közben hátha talál megpattanóból vagy akármiből egy gólt és kész. Szó nincs kontráról.

Moaninho tipikusan az a fifás tryhard gyökér, akit mindenki utál, mert a semmire veri magát. Ez az ember képes volt lenyilatkozni, hogy jobb a 10 döntetlen mint az 5 vereség 5 győzelem (ezért is 6. a csapat), mert akkor nem verték meg, hízik az ego. Most is mi volt? Ott verte magát hogy 3, a lefújásnál az első dolga volt beszólni a sajtó felé hogy ő special van, ne merészeljenek kételkedni benne és hasonlók. A legborzasztóbb hogy oda sikerült zülleszteni az egész csapatot, hogy simán becsicskultak neki és asszisztáltak ehhez.

Közben amikor Benitez nyerte ugyanezt a Miki egér kupát, akkor lenézte, hogy ez nem szint. Valóban nem szint, ahogy most sem az. Viszont tökéletesen megmutatja ez is, hogy mennyire egy piti, no class, senkiházi vezeti a klubot. Tökéletesen leírta matador is, hogy amíg itt van esély sincs, hogy értelmes, Unitedhez méltó játékot játsszunk, mert nem fog megváltozni, világ életében ilyen volt.

Akiknek tetszik: CaptainRoy, Frenk The Red

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.25. 20:53 

Nekem csak annyi hozzáfűzni valóm van a lentiekhez, hogy Mourinho azért jött ide (illetve azért Mourinho jött ide), hogy eredményeket, trófeákat szállítson a szurkolóknak, tulajdonosaknak, ill. a BL-be való visszakerülés meglegyen a lehető legrövidebb időn belül (tehát 1 szezon alatt). A játék minősége nem számított, csak az eredményesség. A PL helyezés továbbra is csalódás, a többi fronton sikeresnek tekinthető az első idény. A következő szezonnak többről kellene szólnia. Az még nálunk sem lehet normális, hogy minden egyes évben 100+ milliókat költünk, közben az eladásokból alig van bevétel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.25. 19:50 

Idézet:
Elég sok igazságot írtál le az biztos. De én annyit nem értek hogy miért képesek mourinhon sokan még mindig csodálkozni? Akárhova ment ez az ótvar szar focit nyomta. Világ életében kontra csapata volt - igaz, most fellanaval annál is szánalmasabb - és volt eredménye ahogy láttuk.

Azért azt tisztázzuk, hogy más kontrázgatni olyan csapatok ellen, akik ellen be kell állni védekezni és kontrázni a siker érdekében(Barca, Real, Spurs, Arsenal, a liste kényelmetlenül és zavarba ejtően hosszú.) és más, ha valami nyomorult 19. ellen beállsz 2-0-ás előnynél védekezni.

Akiknek tetszik: noname, Peety, tothatt

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.25. 19:21 

Elég sok igazságot írtál le az biztos. De én annyit nem értek hogy miért képesek mourinhon sokan még mindig csodálkozni? Akárhova ment ez az ótvar szar focit nyomta. Világ életében kontra csapata volt - igaz, most fellanaval annál is szánalmasabb - és volt eredménye ahogy láttuk. Én is a csodát várom de úgyse fog eljonni. Most valszeg hozza griezmant hogy legyen csatára, megerositi a védelmet és hozz egy ötödik embert kpra-az is védekező lesz. Egy évig még elturom a tegnapi győzelem után mert kíváncsi ha maga képére alakítja a csapatot képes e valamire. Egy biztos : ez a kontrafoci, antifoci előnyben úgyis maradni fog.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.25. 18:51 

Konkrétan eljutottam oda, hogy rosszul vagyok ettől a csapattól. Sose gondoltam volna, évekig védtem, védtem LvG-t az első évében, de egy ideje egész egyszerűen semmilyen szinten nem tudok azonosulni a csapattal.

Vegyük szép sorjában az idei évet!

Új edző:
az oké, hogy elküldtük LvG-t, jó döntés, nagyon kellett. Az általa kidolgozott taktika maradi, kicsinyes volt, nem illett ide.
Erre megszületett valaki fejében az a "zseniális" döntés, hogy a Chelsea-nél orbitálisan nagyot bukó, a bukás alatt önmagát még a csapatánál is jobban kinevettető, az elmúlt (tízegynéhány) évek alatt a United ősellenségének számító köcsögöt nevezik ki edzőnek.

Egy Manchester United edzőjének. Egy tahót, akit személyesen én mindenhol utáltam, és tudtam, hogy ez nálunk sem fog megváltozni. Az, hogy mások mennyire kedvelik, vagy épp mennyire csinálnak s*gget a szájukból azzal, hogy éveken keresztül utálták/gyűlölték/kinevették, majd hirtelen megimádták, istenítették, azt nem tudom, majd mindenki végigjátssza ezt saját magában. Én speciel még mindig a legutáltabb edzők közt tartom számon, a top 3-ban fix helye van.

Igazolások:
Bailly jó vétel, habár abszolút túlárazott.
Mhitaryan (nem érdekel, hogy nem írom jól) jó vétel, árban - viszont itt egy DE, és erre még visszatérek
Ibra jó vétel ingyen, habár horror fizuval, és szintén él a DE
Pogba baromira túlárazott, jó vételnek sem mondanám, szintén DE.

A DE tárgya pedig:
egészen hihetetlen, hogy ez az idióta egyáltalán nem figyelt arra, amit egy kezdő football manageres is néz: mit akarok játszatni a csapattal???

Ez egy olyan pont, ami egy év alatt, a tegnapi meccsig nem derült ki, év közben sem körvonalazódott.

Gyors, dinamikus játék? Akkor Ibra minek? Lassabb, mint egy nyugger, imádja dédelgetni a labdát, habár a technikai képzettsége adott, ebbe a játékba egyáltalán nem illik, pláne úgy, hogy bérelt helye volt egész szezonban, fél pillanatra sem merült fel az ideiglenes kihagyása. Az átvett keretből simán ki lehetett volna hozni egy gyors, dinamikus csapatot, de remekül sikerült elvágni.

Gyors passzos játék? Hát, ebben az ilyen Pogba-féle labdaimádók vagy a Fella-féle szerencsétlenek remek partnerek mi ne mondjak. Arról nem is beszélve, hogy a védőink Blind kivételével a labdakihozatalban maximum közepesek, így aztán mocsok nehéz építkezni.

Egészen nevetséges volt látni a szezonban (itt jegyzem meg, kb 15-20 United-meccset láttam csak a szezonban, viszont ezek a szezon minden részéből vannak, így elég erős mintának érzem, habár nem tökéletes), hogy felmennek a játékosok és gőzük sincs, mit csináljanak. Oda lettek téve valahova, aztán oldják meg. Nem tudtam semmilyen mintát felfedezni, mit akarunk támadásban csinálni. Talán amikor Pogba néha kiugratta (!) Ibrát (!!!), akkor láttam valami begyakorolt figurát. Minden más abszolút ad hoc jelleggel folyt, minőségi játékosok, majd megoldják valahogy elv mentén.

Ezen túl ne menjünk el amellett, hogy mennyire képtelen a csapat építkezni. Elég sok Monaco, BVB, Bayern, Barca, Juve meccset láttam, sok más mellett pedig közös volt, hogy gyors passzokkal hozzák ki a labdát egy saját térfélen történő labdavesztéskor. Még egy átlagos szurkoló is osztja, hogy ez a kontra, a támadásba átmenetel leghatékonyabb formája. Minden minőségi csapatra jellemző.
Nos, a United feladta, hogy ezen az úton induljon el, ezért inkább hisz a vakon előrevágott labdákban. Úgy általában is szembetűnő, hogy technikai (és itt nem cselezgetésre, hanem a passzpontosságra, és főleg a minőségi passzok megjátszására gondolok) szinten vagyunk leginkább elmaradva a legjobbaktól a labda nélküli mozgások mellett. De meg se próbáljuk ezt. Vagy ügyetlen a brigád vagy a Führer megtiltotta, menjen inkább a minimális kockázatot jelentő felívelés. Az se baj, ha nem társ felé, de legalább messze van a kapunktól.

A Pogba-ügy:
egyrészt a megvétele már maga egy igazolási esettanulmány.
Tény: ha egyetlen játékosra koncentrálsz egy adott poszton, nincs alternatíva, és ezzel az eladó is tisztában van, hatalmas eséllyel csinálnak hülyét belőled. Pasztid mondta, hogy ezek a piaci árak jelenleg - nem, érdekes módon más csapatnál nem jellemzőek ilyenek, ott a reálisnál magasabb, de nem elszállt árakat láthatunk. Ha egy lapra teszel fel mindent, akkor ki vagy szolgáltatva a másik félnek. Eleve nem értettem az elvet: Pogba az egyetlen alternatíva középpályára? Olyat tud, amit senki más, a hiánya kritikus, megoldhatatlan problémának okoz? Nincs más középpályás?
Torinóban azóta is remekül szórakoznak az évszázad bizniszén, ahol egy rettenetesen túlárazott játékost adtak el, majd vettek a helyére egy jobban passzoló, sokkal intelligensebb játékost (Pjanic).
Pogba nem rossz játékos, de messze nem kiemelkedő - nem is volt az soha. Egyetlen statisztikai mutatóban sem emelkedett ki a Juventusban sem, nem volt a Serie A év csapatában sose, ez pedig nem véletlen. Őt a játékstílusa miatt imádják annyira, de objektíven nézve inkább "klasszis alatti" játékos. Kapásból tudnék 5 középpályást mondani, akik azon a poszton jobb teljesítményt tudnak letenni az asztalra.

De oké, törődjünk bele, megvettük. Erre Műringyó mit csinál: posztján kívül játszatja rengetegszer.
Vegyük Pogba erényeit és hátrányait. Pro: gyors, erős, viszonylag technikás, sokat megy előre, van egy elég jó rúgótechnikája, test a test elleni párharcokban kiemelkedő. Kontra: taktikailag ostoba, rendre elkalandozik, rosszul olvassa a játékot, a helyezkedése jóindulattal közepesnek mondható.
Van egy ilyen embered. Mit csinál ez az észlény? Beteszi holding midfieldernek. Pont abba a pozícióba, ahova egyáltalán nem illik. Még ha esetleg nagyon koncentrál, és képes a megfelelő pozícós játékra, akkor is kivetted a játékának a legjobb pontjait ezen a poszton.
Pogba kizárólag a 3 középpályásos rendszerben használható ki, ahol viszonylag szabad kezet kap. Pont. Bárhol máshol maximum egy 30 milliós vkp teljesítményét képes lehozni.

Ezek ismeretében is legalább 4 játékrendszer ugrik be, amit érdemes lett volna megpróbálni a jelen kerettel is. Egyik se jött elő, ment a megszokott vakfoci.

Többektől hallottam (és valahol igaz is), hogy Mourinhónak fel kellett építenie egy romokban levő csapatot, a jelen keretből kihozta a maximumot, ez a fejlődés egyik lépcsőfoka.

Sajnos én ezt több ponton cáfolom. Az, hogy veszünk pár minőségi játékos koncepció nélkül, az az alkalmatlanság biztos jele. A megvett játékosok nem illeszkedtek egyetlen rendszerbe sem (legalábbis olyanba, amiből ne maradna ki pl Pogba vagy Ibra).
Az a csapat panaszkodhat a minőség hiányára, akinek megvan az elképzelése arról, hogy mit akar játszani, megvan a taktika, de nincs megfelelő darab a puzzle-be (lásd Liverpool). Nálunk fordított gondolkozás megy, veszünk több klasszis, bepakoljuk őket a csapatba, aztán majd kialakul valami játék. Ez zavaróan emlékeztet a Real Madrid galaktikusi csapatára, amitől többször megénekeltem, mennyire undorodom.

Végszóként arra a kérdésre, hogy ha ennyire undorodok a csapattól, miért nézem. Mert nem múlik el csak úgy a csapat iránti rajongás, mindig reménykedek benne valahol, hogy találunk egy normális edzőt, aki felépít egy normális taktikát, ahhoz vesz megfelelő játékosokat nem elszállt árakon és megint megtalálom, amit régen imádtam. De jelenleg ennek nincs realitása. Jöhet ide Griezmann vagy bárki, amíg ez a majom az edző, nem lesz siker, sőt, megkockáztatom, a Pool jövőre is előttünk végez, mert sokkal átgondoltabb taktika van mögöttük.
Viszont én a labdarúgást mindig is jobban szerettem és szeretni fogom, mint a Unitedet. Épp ezért nem fogom védeni reménytelenül, inkább nézem az említett csapatokat, akik játékát tényleg lehet élvezni. Rengeteget veszít, aki nem így gondolkozik.

"At 14, I was offered money to sign with the other clubs. I was amazed at the incentives bandied about to tempt me to sign. All United offered was two years on associate schoolboy forms. It didn't matter. It was enough for me." Ryan Giggs

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.21. 22:24 

Tuanzebe biztos többet fog jövőre nyomulni. A többiek rá érnek még. 17-18 évesek. Két három év múlva ok lehetnek a jövő. Nagyon remélem így lesz. Ez a gól szerző milyen volt na meg a gomes gyerek? Valaki írjon valamit.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.21. 22:00 
Allergic to Real Madrid

Tisztába vagyok vele, hogy nem mindegyik fog beválni, mert anno sokan kezdtek ígéretesen a felnőtteknél, de aztán nem sikerült, meg aztán nem volt akkora a tét sem ma, mert ha kikaptak volna se lett volna akkora gáz. De José a következő szezonban adhatna több lehetőséget, pláne ilyen sérüléses időszakban, mint össze-vissza rakosgassa a keret játékosait. A példa azt mutatja, hogy az akadémiánk nem szar, biztos kerülne ki minden évben legalább egy játékos, aki maradandót tudna, és akarna is itt alkotni. Nem feltétlenül kell más klubok tehetségeit lenyúlni, aztán a mieinket elpasszolni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.21. 21:56 
Allergic to Real Madrid

https://twitter.com/JesseLingard/status ... 0839245826

Akiknek tetszik: Gery

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.21. 21:45 

Jó Alex ne legyél már ekkora pesszimista.

Amúgy pogba lingard ezekkel a mai fiatalokkal nem focizott eddig soha, igaz?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.21. 20:48 

noname írta:
Elég nagy baj az. Egy herrera Carrick pogba Miki rashford martial hatos lerohanna a Ajaxot verünk kettőt és csókolom
De nem. Mi bohockodni fogunk Fellana Blind

Kb úgy nézne ki a meccs, hogy verünk kettőt, visszaállunk, becseréljük failt meg vakot akikről kapunk 2-t. Aztán jönnek a tizik. Tipikus idénymeccse lenne.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2432 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]